Čtvrtek 5. prosince 2019, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Defenestrace? ne, ne, ne, Ultimátum!!!!! úsměvné

12. 11. 2019 16:47:20
Sledoval jsem rozhovor pana Mináře v Prostoru X a nezbylo mě nic jiného, než si sednout a napsat blog k počínání toho jeho spolku. Celý ten humbuk okolo je velice směšný a slovo demokracie bylo zneužito k boji proti 2-3 osobám..

Listopad 1989 by měl být oslavou demokracie a nabyté svobody. Měl by mít důstojnou podobu a neměl by být znevažován politickými boji ani znevažováním názoru druhých. Každý člověk by měl mít právo se zúčastnit těchto oslav pokud o to projeví zájem.

Tady jsem však našel první kamínek na cestě. Proč někdo kdo hlásí pravdu a lásku ve své nenávisti nedovolí na oslavách vystoupit pro jeho minulost a někomu pro stejnou minulost staví slavobrány?

No a nyní k samotnému Minářovi.

V první řadě prohlašuji, že mu vůbec neupírám právo na demonstraci a na jeho svobodný projev slova ale tady dle mě jde čistě o kalkul a zneužití tohoto svátku a to nikoli ve prospěch demokracie. K tomu se dostanu ještě trochu později.

Defenestrace: pozvánkou na 16. listopad se stal "hit" sboru Hlas národa (opravdu?) Pýcha předchází pád kde je zcela jasně tiše vyslovena hrozba defenestrace. Po shlédnutí tohoto klipu jsem si říkal pozor tady by opravdu mohlo jít do tuhého. (tady by mě zajímalo jen jestli ti co to nazpívali by k tomu měli odvahu) Potom jsem však viděl zmiňovaný rozhovor pana Mináře a musel jsem se smát. Vypadalo to jako by zmiňovaný hit bral jako nevítanou reklamu. Dle jeho úsudku je text až moc ostrý a jeho akce určitě takové činy neuskuteční.

Osobně násilí jako argument také neuznávám ale pokud jde o něco tak zásadního jako je demokracie a svoboda, tak by člověk měl být schopný i činů, které by jinak neudělal a neměl by být jen při zdi. V listopadu 89 jsme šli do ulic s tím, že se může stát cokoli a neříkám, že mezi lidmi nebyl strach ale převážilo odhodlání. Šlo se do toho i s tím, že schytáme při nejmenším nějakou tu ránu obuškem.

Tím, že se od podobných činů distancoval a nestojí si i za objednanou písní mi přišlo úsměvné. Následovalo další jeho vyjádření a tím je:

Ultimátum: Zeman a Babiš by měli odstoupit, potom korigoval tedy Zemana s tím, že ten asi sám neodstoupí ale s tím, že demokracii znevažují oba. To řekne člověk, jehož nejodvážnějším činem bylo roztrhání Ústavy. Hlavním cílem je Babiš a ten musí odstoupit ( a musí a musí a musí), on byl trestně stíhaný a ještě být může, on zneužívá systém a dalším jeho prohřeškem je střet zájmů. Zastavení trestného stíhání bylo prapodivné a stojí za tím Benešová. Opravdu tito lidé nevěří v právní stát i když v něj věří většina našich politiků, což řekli ve svých vyjádřeních. Dokud Babiš neodstoupí budeme demonstrovat!!!!!!!!!! To se jim ale budou asi demonstrace brzo zajídat pokud tedy nebudou stávkovat jen v určitě svátky. Nedostudovaný student dává ultimátum premiérovi - tak to a nejen to mi přišlo:

úsměvné: další byl argument, že Babiše volilo jen přes 30% lidí a tudíž zbytek občanů je proti němu. Na toto nevím kde přišel, asi v rámci kalkulace s čísly ale pokud se nad tím člověk jen trochu zamyslí, tak tu bylo především 40% nevolících a ne každý z těch co Babiše nevolili touží po jeho odchodu z politiky. Kde bere tu jistotu? Opravdu za Minářem stojí všichni voliči ostatních parlamentních stran? To je jen uměle vyvolávaný dojem a hraní si s čísly ale ohnutými trochu do křivých výsledků.

Další úsměvnou částí rozhovoru bylo vyjádření Mináře, že v jeho výzvě bude i to aby se opozice spojila a udělala i něco s volebním systémem, tak aby rozdělení hlasů ve volbách bylo jiné a aby spojená opozice měla nárok na více křesel. No tento systém, který platí neodhlasovala právě ta opozice, která právě chtěla ztížit spojování opozice proti nim když byli u moci? Mělo by se to měnit, když nějaká skupina lidí, řekne, že si to tak nepřeje a nejeví se jim to spravedlivé?

Dnes další úsměvná záležitost a tím je klip pro mě z neznámým umělcem, kdy se " prý humorně" pozvat na demonstraci : https://www.facebook.com/pg/milionchvilek/posts/

Osobně bych šel demonstrovat proti Babišovi ihned, kdyby se se jednalo o EU dotace a jejich rozdělování. Pokud by byla demonstrace za to aby se dotace využívaly do školství, zdravotnictví, vědy, budování infrastruktury a zamezilo se tím dotování našich oligarchů, podnikatelů a nebo různých darmožroutských neziskovek. Tady zdůrazním některých, především těch co chtějí pomáhat ale nikoli doma a našim občanům. Jenže nastavení jak se rozdělují dotace si nenastavil Babiš ale právě ta opozice ve spolupráci s jednou stranou vlády.

Dále bych šel demonstrovat kdybychom se propadali v rámci hodnocení bezpečnosti v naší zemi, kde si stojíme velice dobře. Šel bych demonstrovat kdyby se díky jeho vině začala propadat ekonomika. Demonstroval bych kdybych viděl, že se nás opravdu snaží navrátit pod Ruská křídla nebo Čínskou diktaturu ale musel bych o tom být přesvědčen a ne, že si pár jedinců honí body na tom, že se tak již děje a buduje si na tom své zaměstnání a jméno a vidí Rusa všude a budují strašáka, neboť vždy se nějaký nepřítel najít musí i komunisté ho měli.

Za mě je to celé jen zneužití 17. listopadu, pokud se vše smrsklo jen do boje proti třem zmiňovaným.

Pokud bych jim měl jejich demonstraci za demokracii věřit, tak by musela přijít ihned po tom co bylo zastaveno trestní stíhání premiéra. Muselo by to být spontánní i kdyby jich na první demonstraci bylo jen 100 na druhé 1000, na třetí 10000 atd. atd. a 16 listopadu by to mohlo vrcholit Potom ano, věřil bych, že jednají z přesvědčení a že takto smýšlí opravdu více lidí a myslí to upřímně, Takto to vypadá opravdu jen jako směšná opoziční manifestace. Zvláště když na té demonstraci chtějí jakoby opozici oslovit. Spontánnost je totiž to co dokáže divy a o tom byl listopad 89. Bylo to i o tom, že tehdy tak smýšlel až na kované soudruhy celý národ.

To této demonstraci ale prostě chybí. Neznamená, že když nějací umělci nazpívají protestní song a další nahrají herecký klip, tak s nimi to tak vidí většina národa. Z toho už jsme naštěstí vyrostli. Věří jim to jen malá část národa.

Přeji demonstrujícím alespoň trochu dobré počasí aby si mohli zazpívat se sborem Hlasu národa (doufám, že bude přítomný v plném složení) jejich super hit Pýcha předchází pád a tím se stanou strážci demokracie. Zahrají si na listopad 89 ale nikdy námi nebudou, neboť tehdy šlo opravdu o demokracii a svobodu a nikoli o likvidaci jednotlivců.

Autor: Aleš Szabó | úterý 12.11.2019 16:47 | karma článku: 42.83 | přečteno: 1989x

Další články blogera

Aleš Szabó

17.11. 2019 mediální manipulace - Davy ......

Souhlasím zde s Chvilkami - demokracie je ohrožena ale kým a jak na tom se neshodneme. Dnes se na zpravodajských serverech objevily shodné titulky Davy provolávaly, davy vypískaly a podobné troufnu si napsat lživé titulky.

17.11.2019 v 16:06 | Karma článku: 40.93 | Přečteno: 1414 | Diskuse

Aleš Szabó

Chvilky nepřekvapily - ČT částečně ano

Demonstraci jsem poctivě sledoval na ČT 24, abych si udělal svůj pohled na to jak to vše bude pojato. Milion chvilek nepřekvapilo pouze se politicky vyhranilo. V ČT jsem byl v první části hodnocení překvapen v druhé už nikoli.

17.11.2019 v 1:24 | Karma článku: 46.90 | Přečteno: 10928 | Diskuse

Aleš Szabó

Zázrak, našel se lék na omládnutí!!!!

Už v dávných dobách se vymýšlely elixíry mládí, šarlatáni, lazebníci, badatelé a ono pořád nic. Vystihuje to scénka z filmu Císařův pekař - Pekařův císař. "Omládli jsme omládli Ó adonai". Dnes? Dnes stačí jeden psycholog. Nevěříte?

15.11.2019 v 16:05 | Karma článku: 22.99 | Přečteno: 403 | Diskuse

Aleš Szabó

Zbabělci z nor a lži okolo nich.

Proč někdo volá po stmelování společnosti a zároveň píše lži či nepravdy Proč někdo pořád musí za každou cenu nálepkovat?

14.11.2019 v 12:51 | Karma článku: 35.58 | Přečteno: 1289 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Dáša Stárková

Kolik děti musí, nejen na Samoe, zemřít, aby si antivax uvědomili důležitost očkování?

Na ostrově Samoa umírají děti. Hodně dětí. V řeči čísel, z 200 000 obyvatel je 4000 nakažených a 60 obětí. Teď se naží dohnat proočkovanost z 55% na 90%. Nová studie dokazuje, že virus spalniček maže paměť buněk imunitního systému

5.12.2019 v 21:20 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 115 | Diskuse

Pavla Kolářová

Mikuláš chodí pěšky s velkejma taškama...

Co se člověk všechno nedozví v tramvaji cestou z práce. Tak například, že Mikuláš přilétne z Ukrajiny do Čech na tuleni a pak bude chodit po Praze pěšky s velkýma taškama, aby to všechno pobral. K tomu má asi tak třicet pomocníků.

5.12.2019 v 21:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Milan Slanina

Štrůdl podle Slaninky

Páč žijeme jinak a stravujeme se jinak a moc nám to svědčí, bylo by škoda se nepodělit. Se souhlasem své báječné ženy zde uveřejňuji její recept na štrůdl bez cukru. Dobrou chuť !!!

5.12.2019 v 19:01 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 274 | Diskuse

Liběna Hachová

Zázrak

Zvláštní a ojedinělý úkaz, co nastane maximálně jednou za deset dvacet let, odehrál se dnes u nás doma.

5.12.2019 v 18:40 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 184 | Diskuse

Helena Vlachová

Nechci být rukojmím současného premiéra

Tak tohle už je trochu moc. Přes čáru. Když se současný premiér odvolává na Českou republiku v souvislosti s jeho podnikáním, nedokážu už mlčet.

5.12.2019 v 17:29 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 36.03 Průměrná čtenost 2793
jeden z mnoha

Najdete na iDNES.cz