Pod pláštěm osvěty se blíží doba temna!

20. 08. 2019 0:01:53
Střípky do mozaiky jsou skládané za určité časové období. Vše má svou časovou posloupnost a vše do sebe zapadá jako dílky do skládačky puzzle. Stačí se jen zamyslet jak jde vše za sebou. Nic se neděje, jde jen o svobodu slova

1) Někdy v dubnu tohoto roku vešel ve známost návrh šéfa STAN Víta Rakušana, aby mohli volit lidé od 16 let. Toho se hned chytli Piráti a pár dalších politiků. Nejde to nepodpořit, když je to jejich budoucí hlavní síla pokud budou správně školou vychováni ke správnému myšlení. Na mnoha školách se již pole bez politiky proměnilo v agitační území ale jen jedním správným liberálním směrem

2) Následoval další střípek prezentovaný Eurokomisařkou Věrou Jourovou: "nenechávejte seniory samotné u počítačů". Obávala se dezinformací před volbami do Evropského parlamentu. To vše bez důkazů a žádný útok se nekonal jak později připustila. Co vyvolala? Na sociálních sítích a v mnoha diskusích se několik lidí chlubilo jak zajelo za svými rodiči a zablokovali jim maily a někteří dokonce z televizní nabídky vyřadili stanici TV Barrandov.

Tady jsem se chtěl pozastavit nad tím, že kdosi prohlásil, že by od určitého věku měli senioři i pozbýt volebního práva. jen neřekl od jakého věku. Věk seniora se začíná od 60-65 let a pokud si mnozí uvědomí, že to byli právě tito lidé kteří si komunismus, revoluci (v té době jim bylo kolem 30) a další vlády prožili na svojí kůži, tak mají dostatek načerpaných zkušeností aby si tvořili samostatné názory a nenechali se tak snadno zmanipulovat. Rozpoznají nejen náznaky totality ale vytvoří si i svůj názor na falešnou propagaci a zprávy fake news a to se mnohým v této době nehodí.

Není snad pravdou, že v dřívějších dobách sice byli vůdci, vládci či náčelníci kteří vedli svůj lid ale zároveň měli tzv. rádce či radu starších. kterým naslouchali v důležitých rozhodnutích a ke kterým chovali úctu právě pro jejich zkušenosti?

3) Přišel další střípek či dílek (jak chcete) a tím byly slova některých "umělců" na akcích milion chvilek : "Je nutné vydat se na venkov a šířit osvětu a říci jim pravdu" na venkově je mnoho nevzdělaných.

Zřejmě si dotyčné rádoby celebrity neuvědomují, že internet je i na těch vesnicích a venkovu a mnoho lidí o jejich jedinou pravdu nestojí, protože mají svůj vlastní názor a číst umí. No a na vesnicích bydlí i mnoho lidí vzdělaných. Někteří jsou rodáci a někteří jsou naplaveninami prchlých z městského mumraje.

4) Dalším střípkem bylo mazání a blokování Facebooku příspěvků, témat či dotazů o Tommym Robinsonovi. Krásná ukázka jak je zacházeno i s lidmi kteří ho nepodporují ale chtějí získat informace oč se vlastně jedná. Mnoho zablokovaných účtů svědčí o totalitním procesu. Svoboda slova? Myslíte si, že ještě opravdu je?

5) Šokovým dílkem byl pro mě Kalenský a jeho dezinformační weby a jejich označování jako škodlivé cigarety. Mediální výchova jediným možným směrem liberální demokracie. Opět mi to připomnělo totalitní myšlenky a činy komunistů. Jediný správný směr a jediná možná cesta, označit vše ostatní jako něco co rozbíjí demokracii. To už tady přeci bylo!!!

6) Následuje Jakub Janda z think-tanku a jeho neustálé varování před ruskými útoky a hledajícího Putina i pod mechovým porostem, který by chtěl šířit osvětu hlavně na školách a venkovu. Označujícího každého který ihned nezavrhne článek o Rusku jako nebezpečného rusofila. :-)))

7) Jedním z posledních střípků bude zkušební pořad na ČT politologa Gregora dezinformační show o lžích a pravdách. Tomu ale ještě dávám šanci co ukáže v praxi. Bude to opravdu jen o fake-news nebo nás to bude vychovávat jedním směrem? Jeho slova "řekneme lidem pravdu" zní tak trochu zlověstně ale hlavně se bojím jednostrannosti.

Další dílky jsou jen okrajové ale do celkové mozaiky zapadají:

Psychoterapeutka Věra Roubalová-Kostlánová prozradila jak se dá zbavit strachu z islámu.

Holubová řekla k premiérovi Andreji Babišovi, že jej zřejmě volí její generace. „Asi musíme vychcípat a musí nastoupit noví bojovníci,“ řekla. Podle jejích slov jsme zažili, jak věci nebyly, jak se nikam nemohlo, jak byli lidé perzekvovaní. „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky,“ uvedla. „Věřím, že přijde nová generace,“ uzavřela Holubová. Takových výkřiků se ještě několik najde a většinou je šíří údajně hlas národa - herci (několik jedinců)

Všechny další dílky popsat by zabralo ještě mnoho psaní ale snad to stačí k pochopení toho co mi z této skládačky vyšlo. Nemusí trvat dlouho a opět zde bude jediná správná pravda a jediný názor, který bude možno šířit. Kdo toho nebude schopen a ozve se, bude minimálně v budoucnu zablokován a označen. Nerad bych se dočkal dokonce, aby byl umlčen. Pravda bude šířena ČT a internetovými sítěmi bez možnosti oponovat.

Vážení zastánci jediné pravdy - já si chci svojí pravdu a cestu hledat sám a Vás k tomu opravdu nepotřebuji. Chci se svobodně rozhodovat a určovat svoji cestu dalším životem. Jsem holt stará konzerva ale chci myslet sám a ne aby za mě mysleli jiní!!!!!!

TEMNOU DOBU KOMUNISMU JSEM ZAŽIL - NECHCI ZAŽÍVAT TO SAMÉ POD ROUŠKOU LIBERÁLNÍ OSVĚTY

Autor: Aleš Szabó | úterý 20.8.2019 0:01 | karma článku: 39.45 | přečteno: 1159x

Další články blogera

Aleš Szabó

Momentální královna fake news- ČT.

To, že je vysílání diskusních pořadů velice často jednostranné se všeobecně ví. Moravcův kult vybraných lidí je také znám, stejně jako jeho slovíčkaření, skákání do řeči a manipulace. Dnes ale o dezinformacích ve zpravodajství

7.9.2019 v 22:22 | Karma článku: 48.46 | Přečteno: 19095 | Diskuse

Aleš Szabó

Stydím se za naše poslance!!!

Včerejší výkon poslanců v Poslanecké sněmovně byl fraškou a výsměchem voličům. To co většina z nich předváděla ukázalo politickou kulturu a kultivovanost v plné nahotě. Narážky, urážky a hodiny řečnění o ničem. Jste už trapní.

27.6.2019 v 10:42 | Karma článku: 39.66 | Přečteno: 1568 | Diskuse

Aleš Szabó

Pojďte k volbám EU do EP navzdory Hřebejkovi a jemu podobným!

Pan Hřebejk a další umělci ve spolupráci s dalšími EU hráči vyzývají euroskeptiky aby nechodili k volbám. Pojďme volit i my co EU nemáme za zlatou slepici a bezchybnou organizaci.

20.5.2019 v 21:01 | Karma článku: 40.51 | Přečteno: 1639 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Miloš Korotvička

Jak se pozná, že přijde krize

Pořád slyším ve zprávách o blížící se krizi. Jsem klidný. Krize je daleko. Je to v podstatě jednoduché. Vysvětlím.

16.9.2019 v 1:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 95 | Diskuse

Petr Šimík

Bible, Mein Kampf

Myšlenky. Slova. Věty. Příběhy. Zapsané příběhy. Hledání odpovědí. Hledání důkazů. Jsou příběhy a my hledáme důkazy o těchto příbězích.

15.9.2019 v 20:57 | Karma článku: 8.28 | Přečteno: 229 | Diskuse

Renata Pospiechová

Dnešní maminky

Maminky své děti milují, milovaly a budou milovat. Tak to bylo a je. A chtějí pro ně to nejlepší. Jen mi občas připadá, že chtějí to nejlepší spíš pro sebe.

15.9.2019 v 17:40 | Karma článku: 27.76 | Přečteno: 734 | Diskuse

David Vlk

O ďůrečku lepší život.

Jako jestli ste se zase těšili, že vám tady budu líčit, jak sem zase držel dietu a pološílený hlady pobíhal po Bílých Karpatech zabalený do igelitu, tak to se plete.

15.9.2019 v 17:38 | Karma článku: 18.32 | Přečteno: 488 | Diskuse

Helena Vlachová

Zastaveníčko v čekárně praktického lékaře

Pohled, jenž se člověku nabízí v čekárně praktického lékaře, je veskrze námětem pro bezpočet komedií.

15.9.2019 v 10:46 | Karma článku: 14.84 | Přečteno: 812 | Diskuse
Počet článků 49 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2856
jeden z mnoha

Najdete na iDNES.cz